pátek 27. září 2013

Rekonstrukce kuchyně se samo lepící tapetou


Tak je tu zase pomalinku víkend a já jsem se rozhodla pochlubit se s naší prací :) 

Jak jsem již psala dostala jsem na VOŠ, a tak přišla řada změn. Již nebydlím v malém rodinném domečku, ale v panelovém domě. Stav bytu do kterého jsem se s radostí nastěhovala je ucházející. Naštěstí máme vcelku dobrého pana domácího, který je ochotný zaplatit pár změn a renovací. 

Jedna z těchto renovací se týká kuchyně. Protože mam podnikavou a tvořivou spolubydlící daly jsme se rychle do práce. 

Jak vidíme na fotce stav kuchyňské linky byl opravdu už po opravě volající. 
Myslím si, že je to hlavně protože tu před námi bydlela banda kluků a těm bylo asi jedno jak ten byt vypadá. Já mam zas názor, že když tam budu bydlet nějaké 3 roky po dobu studia, tak chci aby to nějak vypadalo. Po dlouhém přemýšlení jsme místo klasické barvy a natírání zvolili použití samolepící tapety. V domě barev jsme si jich pár vybraly a dle psychologie barev vybraly  oranžovo-meruňkovou. 
A jak jsme postupovaly? :)
1) Sundaly jsme všechny dvířka a odmontovaly z nich všechno co šlo :D
2) Vzaly jsme šmirgl papír a obrousily pryč barvu, která má ostré výčnělky a mohla by tak bránit dobrému přilnutí tapety (nekoukejte prosím na pracovní nepořádek na stole )
3) Otřeme prach, který vznikl broušením
4) Nastává fáze samotného lepení, kterou nemám fotograficky zpracovanou, protože i čtvery ruce byly málo. Avšak, pokusím se to tu popsat. Nejdříve si změříme velikost, délku samo lepící pásky, přidáme radši na každé straně 2 cm navíc. Poté ustřihneme a nastává nejtěžší. Namočíme si nějaký kus hadru, dobře vyždímeme. Poté srovnáme samo lepící tapetu na desku, odlepíme část tapety a od středu směrem ven jí vyhlazujeme. Musíme pěkně po kouskách jinak je velká šance že se nám povede pár takových bublin si udělat. 
5) Následuje ořezání přebytečných částí
6) Namontujeme zase všechno co jde 
7) Tímto způsobem potahememe vše, co máme po ruce
8)Nasadíme znovu do pantů a jdeme se kochat

Nu a protože spolubydlící je vážně šikulka, vymyslely jsme, že ze zbytku tapety vyrobíme květinu na digestoř. 
Tak tolik k naší rekonstrukci :) Děkuji všem za komentáře a užijte si víkend :)


3 komentáře: