neděle 8. listopadu 2015

Oranžový šneček


Další, a prozatím snad poslední šneček na přání :) Musím říct, že oproti tomu černému se mi tento šneček šil úplně sám. Za den byl hotový a hned šel dělat radost :) Pokaždé, když došiji šnečka a dozdobím ho přijde ten nejdůležitější krok. Nakresli oči - vdechnout duši. Ano, věřím tomu, že tyto dekorace mají duši. Jednou jsem se o tom bavila s paní, která prodávala vedle mě ve stánku a i ona sama mi to řekla. Dřív jsem nevěděla, kde se ta duše v nich bere, jen jsem věděla, že když už má andělka nebo šneček očička už se do nich nesmí píchat jehlou :) 

Ta jejich dušička se opravdu do nich přenáší tím, že se udělají očička. Tím mě oni mohou vidět :) Paní měla hezkou teorii, že ta duše je část mé duše, když jsem tu dekoraci ušila :) No a teď se již dostávám k tomu hlavnímu. Vždy když došiji šnečka a kreslím oči pronáším krátké zaříkávadlo:

"Vítej mezi námi a budoucímu majiteli dělej jen radost, přines jim štěstí a klid v duši."

Poté se již jen pomazlím, nafotím a šneček nebo andělka jdou dělat radost :) Vždy je pro mě docela těžké je dát pryč, ale říkám si, že alespoň budou dělat radost a já budu moct našít nové :)

Vím, že už jsem otravná se šneky...a tak příště bude článek o něčem trošku jiném. 
Mějte se krásně a užívejte zbytek víkendu :)3 komentáře:

 1. Jeden hezčí než druhý..... Pro mě ale moc složité ..... Já dokážu jen postříkat barvou usušené listy :-)))))) Hezké podzimní dny. Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Nejsou zas tak složitý jak vypadají :) V případě zájmu mohu vložit šablonku s takovým provizorním návodem :) Lístečky se mi moc líbí :) Děkuji za návštěvu :)

   Vymazat
 2. Hmmm ... takové mít na zahradě místo těch sliznatých .... to by bylo:-))

  OdpovědětVymazat