úterý 8. dubna 2014

Tvoření s dětmi: Kočka z papírového talíře

Chtěla bych se s Vámi podělit o nějaké to tvoření na čarodějnice pro děti. Když jsem vymýšlela, co bychom mohla dělat s dětmi ve školce napadla mě právě černá kočka kterou má každá čarodějnice. Tento nápad je převzatý z cizích stránek, avšak já jsem si ho upravila pro naše potřeby. Zde již ten postup hezky s časem, pomůckami i bezpečností...


Pomůcky: papírový talíř, sešívačka, tempery, štětce, sklenička na vodu, obyčejná tužka, nůžky

Bezpečnost: pozor na nůžky, pozření temper

Čas: 30 min

Motivace: Každá správná čarodějnice má svou černou kočku, která s ní bydlí v její chatrči. Má někdo doma taky nějakou kočku? A nemá někdo dokonce černou? Každý si teď vyrobí jednu kočičku a pak je spolu vystavíme na chodbě školky.


Postup: Talíř otočíme dnem nahoru a celý ho natřeme na černo. Necháme uschnout. Z druhé strany obkreslíme tělo kočky, poté cca doprostřed obkreslíme hlavu kočky. Ocas obkreslíme mezi nohy také dle šablonky.  Poté vše vystříháme a sešívačkou sešijeme k sobě. Na zvláštní čtvrtku si obkreslíme dvě oči. Každý si volí svou barvu duhovky, nakreslí a poté vystřihne. Nos obkreslíme na růžový barevný papír a vystřihneme. Z černého papíru vystřihneme 6 tenkých proužků na fousky. Poté vše přilepíme a máme hotovo.


Žádné komentáře:

Okomentovat