neděle 17. srpna 2014

Čokoládové muffiny

Po  dlouhé době, kdy jsem neměla čas ani náladu na nic je tu nový článek :) Přes prázdniny hodně cestuji mezi rodinou a tak na moc věcí není čas. Na co si však s přítelem vždy čas najdeme je vaření, nebo pečení :) Tento víkend jsme spolu pekli muffiny podle receptu který mi přišel e-mailem :)
Vždycky jsem je chtěla vyzkoušet a takový e-mail byl jako nakopnutí. Takže jsme v týdnu koupili speciální formu na muffinky, košíčky a o víkendu začali péct. Pekli jsme podle tohoto receptu:

220 g polohrubá mouka, 2 lžíce kakaa, 100 g cukru krupice, 100 g hořké čokolády (my dali tu na vaření), 170 ml mléka, 2 ks vejce, 125 g másla, 2 lžičky prášeku do pečiva

Nejprve si připravíme čokoládu, ta se nožem nakrájí na malé kostičky, větší část čokoládových kostiček přijde do těsta, ale nějaké si necháme na ozdobení.Všechny suroviny se smíchají v míse, kromě másla. Máslo rozpustíme a necháme mírně vychladnout, vychladlé přilijeme k ostatnímu a zamícháme. Košíčky plníme do 2/3 na vrch posypáváme kousky čokolády. Pečeme 20 minut v troubě předehřáté na 180°.

Když jsme zjistili jak jednoduché to je, začali jsme experimentovat, a protože zrovna dozrávaly borůvky na zahrádce pár jsme jich do těsta také přihodili :)

A výsledek? :)


Nakonec jsme dělali tedy dvojitou dávku, nejvíce chutnaly klasické čokoládové.
A to je pro dnešek všechno, snad budu mít teď víc času, sem něco občas napsat :) 
Krásné srpnové dny :) 


1 komentář: